מכונאים

מכונאים

למכונאים של הרכב שלנו חשיבות רבה בתפקודו השוטף והתקין של הרכב שלנו, החל מבדיקות חורף, בדיקות שגרתיות של הרכב, בדיקות תקופתיות אותם הרכב צריך לעבור אחת לזמן מסויים וכמובן בדיקה שנתית של משרד הרישוי. מעבר לכך שלמכונאים חשיבות רבה לתפקודו הבטיחותי של הרכב, יש להבין כי ישנם מספר רב של מכונאים שלכל אחד תפקיד אחר והתמחות שונה באחד ממגוון הנישות של עולם מכונאות הרכב. למשל, ישנם מכונאים אשר עיקר תעסוקתם הוא בתיקון תקלות בחשמל הרכב, יש מכונאים אשר עיקר עיסוקם הוא דווקא תיקוני פחחות וקוסמטיקה של הרכב שנגרמים כתוצאה ממכות או תאונות בעוד ישנם אחרים אשר עיסוקם מסתכם בהחלפת צמיגים לרכב, כיווני הגלגלים ומילוי אוויר.

הדבר חשוב בעיקר כאשר אנו מגיעים לשירותי מוסך בראשון לציון אליו אנו רגילים ללכת לבדיקה התקופתית השגרתית של הרכב עם בעיה חשמל רצינית. חשוב להבין שלא תמיד אותו מכון רכב יכול לטפל בבעיה ולפתור אותה בצורה יעילה אחת ולתמיד, אלא אולי רק לטפל בה באופן זמני עד שתופיע שוב. דבר זה הוא כמובן אינו אידיאלי ועלול לפגוע בבטיחות של הרכב ובבטיחות שלנו ושל ילדינו. לעיתים אותם בעיות כלל אינן צפות להן מחדש עד הטסט השנתי של הרכב בו לעיתים אנו מגלים את הבעיה מחדש ונדרשים לטפל בה.

לכן, המלצתנו היא כאשר יש לכם בעיה במערכת ספציפית ברכב עליכם לחפש היכן תוכלו למצוא מכון בדק עם מכונאים אשר מתמחים בבעיות מסוג זה, שוב, נניח בעיית חשמל ברכב, על מנת שתוכלו לפתור את הבעיה אחת ולתמיד בצורה היעילה ביותר ובסופו של דבר גם הזולה ביותר.

אנשים רבים נוטים ללכת למכונאי הקבוע שלהם עם כל בעיה שצצה ברכב בין אם זה תחום ההתמחות שלו ובין אם לאו, דבר שאותו מכונאי לעיתים מנצל לטובתו על מנת להרוויח כסף נוסף אף מאידך לעיתים הוא יעשה זאת על מנת שלא לאבד את אותו לקוח קבוע אם במידה ויאמר לו שאינו יכול לטפל באותה בעיה ילך למוסך אחר ויחליט להשאר שם ולא לטפל ברכבו במוסך הקבוע שלו יותר.