טראמפ

טראמפ

דונלד ג'ון טראמפ הוא הנשיא הטרי של ארצות הברית, הוא נבחר בתור הנשיא בינואר 2017, כשהתמודד מול הילרי קלינטון.

מירוץ הבחירות שלו היה יוצא דופן, בעקבות ההתבטאויות החריפות של כלפי יריביו, שלעיתים עוררו סערה ברחבי ארצות הברית.

במאי 2016 הוא נשאר המועמד היחיד במירוץ במפלגה הרפובליקנית והוכרז כמועמד הרפובליקני המשוער בבחירות לנשיאות בנובמבר.

בבחירות שהתקיימו, הוא אמנם לא קיבל את רוב הקולות,  אך זכה ביתרון של אלקטורים כלפיי קלינטון, וכך קיבל את המעמד של הנשיא ה-45 של ארצות הברית.

טראמפ "שבר" כמה שיאים בכך שהתקבל בתור הנשיא:

  • הוא האדם המבוגר ביותר שהתחיל את כהונתו כנשיא בארה"ב. (גיל 70), הקודם שאחז בשיא הזה היה רונלד רייגן.
  • הוא האדם העשיר ביותר שנכנס לבית הלבן, כשבבעלותו הון בשווי נקי של 4.5 מיליארד דולר, הונו המדויק עדיין לא ידוע, וחווה שינויים ותנודות רבות. (בשיא הקודם החזיק ג'ורג' וושינגטון).
  • הנשיא הנבחר הראשון ללא ניסיון פוליטי קודם או ניסיון צבאי.

כמו כן, טראמפ אפילו הופיע בסרט קולנוע, קטע שהופץ הרבה במהלך תקופת הבחירות. (הסרט שבו הופיע למספר מצומצם של רגעים הוא "שכחו אותי בבית").

מסע הבחירות שלו היה מאוד קשה, ורבים מאמצעי התקשורת לגלגו עליו ועליו הסיכויים שלו להיות נשיא. לכן ההפתעה הייתה כל כך רבה כשאר נבחר להיות הנשיא. (בניגוד לרוב תוצאות הסקרים והמדגמים).

ב-15 בפברואר 2017 נפגש טראמפ עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הלבן על מנת לדון בנושאים העומדים על הפרק, כמו המלחמה בטרור, האיום האיראני והסכסוך עם הפלסטינים.

בנוסף לכך, טראמפ מראה אהדה מסוימת ליהדות, כנראה גם בגלל ביתו, איוונקה טראמפ, שהתגיירה בגיור אורתודוקסי לפני נישואיה לג'ארד קושנר.

אחת ההתחייבויות של טראמפ היא העברת שגרירות ארצות הברית מתל אביב לירושלים, וכעת מחכים לביצוע של הבטחה זאת, אבל עד זאת- מקווים שהוא יפעל טוב יותר מאשר קודמו לתפקיד- ברק אובמה, שגרם במהלך תפקידו גם די הרבה נזקים.