פינת ישיבה מעץ

פינת ישיבה מעץ

ישיבה מאז ומעולם היוותה תנוחת מנוחה לגוף האדם ולגופם של כמה מבעלי החיים. בתנוחת הישיבה, עובר חלק ממשקל הגוף מהרגליים, אל הישבן והירכיים ובכך מאפשר מנוחה לשרירי הרגליים הנושאים את משקל גופינו בעת עמידה. הישיבה גם מגדילה את בסיס ההישענות של הגוף ולכן היא קלה יותר מבחינת יציבות ושיווי משקל מאשר העמידה.

במהלך השנים, פיתחו האמנים ותרבויות שונות תנוחות ישיבה ואמצעי ישיבה שונים כגון כיסא, כורסה, שרפרף, שטיחים, אסלות וגם פינות ישיבה המיועדות לחוץ או פנים הבית שלנו. פינת ישיבה מעץ מתארת מערכת ישיבה של ריהוט גן. הכוללת ספה וכורסאות המורכבות מבסיס עץ ומכריות נפרדות, ושולחן. הספה והכורסאות נמוכות מן הרגיל ומאפשרות רביצה או שכיבה למחצה.

במאמר זה הבאנו לכם כמה טיפים לעיצוב מערכות הישיבה שלכם ולעיצוב פינות ישיבה מעץ, כך שיוכלו לסייע לכם בעת פנייה לספק מקצועי זה או אחר, כך שתוכלו להכיר מעט אודות פינות הישיבה ואיזה עיצוב הכי יתאים לבית ולסגנון שתרצו.

ניתן למצוא סוגים שונים של עיצובי פינות ישיבה מעץ, החל מסגנון כפרי, סגנון פרובנס, סגנון טבעי או סגנון מודרני. חשוב מאוד לקחת בחשבון בעת בחירת סגנון העיצוב את העובדה כי פינת הישיבה הינה רק חלק ממכלול שלם של ריהוט ועיצוב, ועל כן, עליה להתאים גם לעיצוב הכולל של הבית.

  • פינות ישיבה מעץ צריכים להתאים גם לגודל של החלל העומד לרשותכם, יש לזכור כי מסביב לפינת הישיבה צריך להיות מעבר נוח, להליכה או להגשה של אוכל, לכן, מדדו היטב את הגודל העומד לרשותם.
  • על מנת להוסיף צבע לפינות ישיבה מעץ, תוכלו לבחור בכריות או בבדים משלימים, ליצירה של אווירה נעימה, המתכתבת בצבע עם פריטים אחרים בתוך הבית, או עם הגינה. מומלץ כמובן, לקחת בחשבון בדים עמידים וקלים לניקוי.
  • כאשר בוחרים פינות ישיבה מעץ בהתאמה אישית, תוכלו לבחור בכל גודל בהתאם לצרכים שלכם, אך גם, מבחינת סידורי ישיבה. במקום כסאות או כורסאות, תוכלו לבחור בספסל ישיבה, המתאים לאירוח של אנשים רבים.
  • אם אתם בוחרים פינות ישיבה מעץ לגינה או לחצר, תוכלו למקם אותה באזור פסטורלי, נעים ומקורה, וכמובן – דאגו לתאורת לילה משלימה, כך שהיא תוכל לשמש אתכם גם לעת ערב.
  • חומרי הגלם של עיצוב פינות ישיבה מעץ צריכים להיות עמידים דיים לשאת משקלים, לכן, מומלץ לבחור בעץ מלא.

פינת ישיבה מעץ