חיפוש עבודה

חיפוש עבודה

תהליך של חיפוש עבודה הוא שלב לא פשוט בו אנו נמצאים בחיים. מדובר מצד אחד בשינוי מהותי עבורנו שכן עזבנו את מקום העבודה הקודם שלנו או שאנחנו מתכננים לעזוב אותו וכעת אנו מחפשים להשתלב במקום חדש. יכול להיות שגם סיימנו סוג של פרק בחיינו כמו למשל טיול גדול בחו״ל או לימודים אינטנסיביים וזה הזמן שלנו להשתלב במעגל העבודה.

אין זה משנה באיזה שלב אתם נמצאים בחיים שלכם, חיפוש עבודה הוא עניין לא פשוט, יכול גם להלחיץ חלק מהאנשים שכן אנו נמצאים במאין חוסר וודאות לגבי מה שהולך לקרות איתנו. יחד עם זאת, אפשר כמובן להתנחם בעובדה שתהליך של חיפוש עבודה נחשב לקל יותר בהשוואה לשנים עברו, זאת משום שאת רוב רובם של התפקידים, ניתן לאתר דרך רשת האינטרנט בלי להסתבך יותר מדי.

טיפים מעולים לחיפוש עבודה
1. הרגיעו את המחשבה – אז נכון, לחפש עבודה יכול להיות כמובן מלחיץ, בעיקר אם אין לכם כרגע הכנסה ואתם חייבים למצוא עבודה כמה שיותר מהר. יחד עם זאת, חיפוש עבודה בלחץ הוא לא ממש מומלץ שכן מה שקורה במצבים של לחץ הוא שאנו מקבלים החלטות שלרוב אינן טובות עבורנו ואז מה שקורה הוא שאנו הולכים על משרה שבכלל לה מתאימה לנו לא מבחינת האופי ולא מבחינת הצרכים שלנו, מה שיוביל אותנו שוב במהרה לעזוב את התפקיד ולחפש עבודה מחדש. לכן, עשו הכל במטרה לאפשר לעצמכם לחפש עבודה ברגוע.
2. חפשו יעיל – מקדו את החיפוש שלכם. מיותר ממש להירשם עכשיו לכל הפורטלים והאתרים בהם תוכלו למצוא עבודות. קודם כל הגדירו לעצמכם את הציפיות שלכם מהמשרה, את המיקום הגיאוגרפי, את התחום שמעניין אתכם. בשלב הבא עשו סקר שוק לגבי האתרים השונים שמפרסמים משרות רלוונטיות, הירשמו לשני אתרים מקסימום בתור התחלה ומקדו את החיפוש. במקביל, הירשמו לקבוצה אחת או שתיים בפייסבוק שרלוונטיות אליכם ונסו להישאר מעודכנים כמה שאפשר.
3. השקיעו בקורות החיים שלכם – המפתח למציאת עבודה בצורה מהירה ויעילה הוא מסמך קורות חיים איכותי, ממוקד שכתוב בצורה מקצועית.