אדניות רחוב

אדניות רחוב

אדניות רחוב מספקות הרבה חן לרחוב. איך בוחרים אותן נכון ומה חשוב לזכור? הנה כמה מאפיינים שלהן שכדאי להכיר.

איך לבחור אדניות רחוב בצורה נכונה?

  • קודם כל, אדניות רחוב צריכות להיות גדולות יותר. אם יהיו אלו אדניות קטנות יהיה צורך לבחור מספר רב של אדניות ולעתים זה מה שמסתדר מבחינה עיצובית ופרקטית בשטח, אך רוב האדניות יהיו רחבות וגדולות. כמובן שיש צורך להתאים את האדנית גם לעיצוב במקום וגם לגודל האפשרי, אך אדנית גדולה תהיה מרשימה יותר. היא לא רק תהיה רחבה וארוכה יותר אלא גם עמוקה יותר ויהיה ניתן לגדל בה צמחים גדולים יותר.
  • אדניות רחוב צריכות להיות עמידות ואיכותיות. מוטב להשקיע באדנית חזקה אפילו אם יהיו חסרונות רבים שאופפים אותה כמו למשל משקל כבד שהופך את השינוע שלה לבעייתית כולל כמובן מחיר גבוה, אך הן יהיו עדיפות. האדנית הכי טובה היא אדנית הבטון, ולמרות שחושבים שבטון הוא חומר די משעמם ואפור, יש בטון בגוונים יותר בהירים או כהים ויש גם עיטורים מעניינים שאפשר ליצור עליו אם בוחרים את האדנית הנכונה.
  • אדנית רחוב חייב להיות מתאימה למקום שבו היא נמצאת בעיצוב ובגודל. מוטב להישאר באותם צבעים מונו כרומטיים שמרכיבים את האזור וכמובן להתאים את הפרחים שיהיו בה, שזו התאמה לא פחות חשובה. בחלק מהמקומות עדיף שאדנית הרחוב לא תשתלב בצורה דומיננטית מידי כי הפרחים הם אלו שתופסים את תשומת הלב, ובחלק אחר של המקומות ניתן להשקיע יותר באדנית עצמה, וכך יוצא שלעתים יש אדניות רחוב מעץ.

אל וסוגי אדניות רחוב מבטון קיימות?

אדניות רחוב יכולות להיות גם מעץ קשה ועמיד במיוחד אך רוב האדניות יהיו מבטון, והעיצובים שלו יכולים להיות מגוונים יותר ממה שנדמה. מעבר לעיטורים השונים שניתן ליצור מהתבניות של המלט, יש כל מיני סוגי אבנים שיכולות להרכיב את האדנית. יש אדניות פסיפס שלהן עיצוב מרשים במיוחד, יש אדניות שבכלל יהיו בצורת אגרטל גדול ויש אדניות שיהיו בצורת כד. כל אדנית מיוחדת במינה ותתאים למקום אחר לפי כל שאר הפרמטרים.

אדניות